Jak przywrócić naturalną równowagę kwasowo-zasadową?

Utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej jest kluczowe dla optymalnej pracy układu trawiennego. Zwykle, za zakwaszenie organizmu odpowiada niezdrowa dieta. Zobacz jakie są objawy zakwaszenia organizmu i jak sobie z nim radzić.

Jak objawia się zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie organizmu objawiać się może w bardzo różny sposób. Zwykle pojawia się dyskomfort trawienny – niestrawność i bóle żołądka. Ponadto, mogą występować następujące objawy:

  • Bóle głowy
  • Pryszcze i krosty
  • Zawroty głowy
  • Nudności
  • Osłabienie fizyczne

Jak zapobiegać występowaniu zakwaszenia?

Aby uniknąć zakwaszenia organizmu należy zadbać o to, by nasza dieta była zdrowa i pełnowartościowa. Do produktów, które mogą zachwiać równowagę kwasowo-zasadową zaliczamy:

Produkty kwasotwórcze Produkty zasadotwórcze
Ryż Mleko
Makarony Buraki
Jaja Ziemniaki
Kasza jęczmienna Wiśnie
Czerwone mięso Gruszki
Płatki owsiane Truskawki
Sery tylżyckie Kapusta

Jak utrzymać równowagę kwasowo-zasadową?

Istnieje wiele przepisów na tzw. odkwaszanie organizmu. Większość z nich oparta jest na produktach spożywczych takich jak: soda oczyszczona, ocet jabłkowy, sok z cytryny, sok z limonki.

To niezwykle efektywne produkty, które pozwalają bardzo szybko odzyskać równowagę kwasowo-zasadową. Poniżej trzy przepisy z wykorzystaniem powyższych. Każdą miksturę należy spożywać raz dziennie.

  1. Sok z jednej cytryny, dwie łyżki octu jabłkowego, 100 ml wody.
  2. ¼ łyżki sody, sok z jednej limonki, 100 ml wody.
  3. Łyżka octu jabłkowego, ¼ łyżki sody, 200 ml wody.
Spirulin Plus – alternatywne, wygodne rozwiązanie

Równowagę kwasowo zasadową można osiągnąć także poprzez suplementację Spirulin Plus – innowacyjnych, skutecznych tabletek pozwalających odkwasić organizm.

Odkwaszenie przy pomocy Spirulin Plus jest banalnie proste. Wystarczy konsumować jedną tabletkę dziennie, aby utrzymać równowagę kwasowo-zasadową. To rozwiązanie skuteczne zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu zakwaszenia organizmu.

Opinie o Spirulin Plus:

Liderem wśród suplementów odkwaszających organizm jest Spirulin Plus. To środek, który działa niebywale szybko i skutecznie. Cieszy się świetnymi opiniami i recenzjami. Stanowią one najlepszą rekomendację dla tego produktu, dlatego też postanowiliśmy je przytoczyć:

Monter78, forum pomesku.org.pl:

Jak odkwaszać organizm to tylko ze Spirulin Plus, poważnie! Robiłem to już kilkukrotnie i zawsze efekty są naprawdę wyśmienite. Zazwyczaj wystarczają 3-4 tygodnie, aby uzyskać optymalne pH w organizmie.

Calineczka44, forum Wizaz.pl:

[…] musisz spróbować. To jest mega efektywne, bo zawiera oba składniki – i spirulinę i chlorellę. Działa ekstremalnie szybko, efekty zauważalne są już po 2-3 tygodniach od stosowania. Naprawdę polecam.

Youtuber1986, forum MensHealth.pl:

Odkwaszać można na wiele sposobów. Osobiście preferuję właśnie Spirulin Plus wspomniany przez kolegę wyżej. Dlaczego? Przede wszystkim to wielka wygoda. Skuteczność też niczego sobie, ale tu trudno mi określić, bo ja nie mam aż tak wielkich problemów. pH w moim organizmie nie ma aż tak dużych odchyleń co u Ciebie.

Pola1987, forum Stylistka.pl:

Generalnie Spirulin Plus działa szybko i bezproblemowo. Stosowalam na sobie i mężu. W obu przypadkach efekty pojawiały się po około 60-90 dniach (całkowite). Myślę, że warto. Tym bardziej, że soda czy ocet to nie dość, ze brak gwarancji skuteczności, to ostra katorga dla podniebienia.

Patryk, portal poradnikzdrowie.pl:
Muszę przyznać, że stosowanie Spirulin Plus przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Wszak, podszedłem do tego rozwiązania z dystansem, tj. nigdy nie wierzyłem w „rewolucyjne” działanie suplementów diet. A jednak! Spirulin Plus całkowicie wywrócił mój światopogląd, gdyż zadziałał błyskawicznie. Już po kilku dniach zacząłem czuć się lepiej. Przede wszystkim, wyeliminowany został dyskomfort trawienny. Zauważyłem także poprawę jeśli chodzi o pracę jelit, ale o szczegółach nie ma co pisać. Każdy wie o co chodzi… 🙂 Pozdrawiam i POLECAM!

Leave us a Message