Czarny pieprz na odchudzanie. Czy faktycznie odchudza?

czarny pieprz

Czarny pieprz to przyprawa, po którą bardzo często sięgamy w kuchni. Jej pierny (pikantny, ostry) smak świetnie sprawdza się w wielu potrawach. Nie każdy jednak wie, że pieprz czarny to multum korzyści dla zdrowia i urody.

Czarny pieprz stosowany jest przez medycynę ludową od wielu lat. Nie ma w tym nic dziwnego – piperyna znajdująca się w wierzchniej warstwie owoców czarnego pieprzu wykazuje szereg pozytywnych dla zdrowia właściwości.

Właściwości odchudzające czarnego pieprzu – „HIT” czy „KIT”?

Czarny pieprz to przyprawa, o której mówi się relatywnie mało w kontekście odchudzania. Zdecydowanie więcej uwagi poświęca się imbirowi, cynamonowi czy kurkumie. Czy to oznacza, że pieprz czarny to przyprawa o mniejszej skuteczności jeśli chodzi o redukcję nadprogramowych kilogramów?

Nic bardziej mylnego! Czarny pieprz, a właściwie – piperyna to związek o wyjątkowo wysokiej skuteczności, co potwierdzają niezależne badania. W jednym z nich udowodniono, że ekstrakt z owoców czarnego pieprzu blokuje tworzenie komórek tłuszczowych. Oznacza to tyle, że czarny pieprz działa profilaktycznie i redukuje odkładanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Idąc dalej, konsekwencją stosowania piperyny jest również znaczne przyśpieszenie przemiany metabolicznej.

Piperyna z czarnego pieprzu – czy powoduje skutki uboczne?

Generalnie, można powiedzieć, że piperyna jest raczej bezpiecznym związkiem. Warto mieć jednak na uwadze, że jej nadmierna suplementacja może nieść za sobą wystąpienia niektórych reakcji niepożądanych. Piperyna przy odchudzaniu polecana jest tylko i wyłącznie osobom cieszącym się pełnią zdrowia.

W jakiej formie przyjmować piperynę na odchudzanie?

Pytanie „jak stosować piperynę” pojawia się bardzo często. Można zakupić ekstrakt w formie proszku lub kapsułek. Suplementować można zarówno czystą piperynę, jak i konkretne preparaty na jej bazie.

Niezwykle ciekawą propozycją – która notabene znajduje się na pierwszych pozycjach we wszelkiego rodzaju rankingach – jest Piperinox. To tabletki, które – co jasne – zawierają piperynę i kilka innych, niezwykle istotnych składników. Na oficjalnej stronie produktu – Piperinox.pl – można zaznajomić się ze składem:

Ekstrakt z nasion guarany [22% kofeiny] (Paullinia cupana); otoczka kapsułki – hydroksypropylometyloceluloza; ekstrakt z kory cynamonowca (Cinnamomum cassia); ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej [6% synefryny] (Citrus aurantium); ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego [5% gingeroli] (Zingiber officinale); ekstrakt z owoców papryki rocznej [10% kapsaicyny] (Capsicum annuum L.); substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; ekstrakt z owoców pieprzu czarnego – BioPerine® [95% piperyny] (Piper nigrum L.); barwnik – dwutlenek tytanu; pikolinian chromu.

Kiedy zauważymy, że ekstrakt z pieprzu jest standaryzowany na zawartość 95% piperyny i dodatkowo mamy kilka innych, przebadanych i sprawdzonych substancji na odchudzanie, trudno się dziwić, że ten produkt okupuje pierwsze miejsce we wszelakich rankingach środków na odchudzanie.

Czarny pieprz to nie wszystko! Dbaj o dietę i trening.

Czarny pieprz to nie wszystko. Stosowanie nawet najlepszych suplementów (takich jak chociażby wspomniany powyżej Piperinox) to rozwiązanie, które wymaga od nas zaangażowania w dwa inne, niezwykle istotne aspekty redukcji: diety i treningu.

Jak sama nazwa wskazuje, „suplement” to uzupełnienie diety. Dlatego też, trudno spodziewać się, by działał w momencie gdy o nią nie dbamy. Nie można bowiem oczekiwać cudów. Zmiana żywienia i dbałość o aktywność fizyczną są obligatoryjne.

Dieta na odchudzanie powinna być przede wszystkim odpowiednio zbilansowana. Należy zadbać również o to, aby była zdrowa i pełnowartościowa. Jeśli zaś chodzi o trening – codzienna, dowolna 30-45 minutowa aktywność fizyczna o średniej intensywności, powinna być wystarczająca.

Leave us a Message