Jak zdrowo przytyć?

Kiedy większość osób zastanawia się nad tym jak pozbyć się oponki z brzucha i odchudzić uda, Ty zastanawiasz się jak przytyć? Nie jesteś sam. Na zbyt małą masę narzeka sporo mężczyzn. Masę mięśniową, rzecz jasna. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić odpowiedź na tytułowe pytanie, a mianowicie: Jak zdrowo przytyć?

Przede wszystkim należy zrozumieć, że budowanie masy mięśniowej nie jest procesem łatwym. Często okazuje się nawet trudniejsze od odchudzania, co dla wielu może okazać się niepojęte. Należy jednak pamiętać, że zwiększenie masy mięśniowej nie jest równoznaczne ze zmianą cyferek na wadze. Ta dotyczy całej masy, łącznie z tkanką tłuszczową, której budowa nie wymaga zbyt wielkich nakładów pracy.

Jak przytyć zdrowo? – Dieta

Zdrowe nawyki żywieniowe i odpowiedni bilans w diecie to absolutna podstawa. Nie wystarczy „dużo jeść”, by zbudować masę. Posiłki muszą być zbilansowane, regularne i pełnowartościowe. Bilans wartości odżywczych obliczamy poprzez mnożenie wartości własnej wagi (węglowodany x 5,5; białko x 2; tłuszcze x 0,5).

Niezwykle ważna jest regularność posiłków. Organizm dostosowuje swoje zapotrzebowanie i bardzo szybko przyzwyczaja się do stałych pór posiłków.

Jak przytyć zdrowo? – Trening

Jeśli naszym celem jest wypracowanie czystej masy mięśniowej, to nie możemy zapomnieć o treningu. Tylko poprzez wysiłek fizyczny możemy zwiększyć faktyczną objętość mięśni.

Trening na masę mięśniową wyróżnia się ilością serii dla danego ćwiczenia (3-4) oraz ilością powtórzeń (8-12 dla dużych partii, 6-8 dla małych partii). Sam plan treningowy powinien opierać się na ćwiczeniach złożonych (rozwijających więcej niż jedną partię mięśniową jednocześnie) i składać się z 7 zróżnicowanych ćwiczeń (nogi, plecy, klatka piersiowa, barki, biceps, triceps, brzuch).

Jak przytyć zdrowo? – Suplementacja

Wiele osób może teraz złapać się za głowę i powiedzieć – „przecież miało być zdrowo!”. Otóż, istnieje błędne przekonanie, że suplementy diet nie są najzdrowszym rozwiązaniem. Nic bardziej mylnego! Stosowanie suplementacji jest jednym z elementów zdrowego stylu życia.

Spora część suplementów diety zawiera witaminy i minerały, które stanowią niezwykle wartościowe uzupełnienie diety.

Wyróżnia się kilka typów odżywek na masę, a mianowicie:

 • aminokwasy rozgałęzione (BCAA)
 • kreatynę (w różnej formie)
 • boostery energetyczne
 • gainery
 • odżywki białkowe

Coraz częściej można się również natknąć na kompozycje różnych składników. Jednym z topowych produktów w ostatnim czasie jest bez wątpienia – Mass Extreme. To suplement diety, który cieszy się ogromną popularnością – nawet wśród zawodowych kulturystów.


Co ciekawe, rekomenduje go sam Tomasz Kornalewski – multimedalista Mistrzostw Świata w Kulturystyce Klasycznej. To mówi samo za siebie.

Co wyróżnia Mass Extreme? Przede wszystkim, Mass Extreme to rozwiązanie bazujące na innowacyjnym składzie. Żaden inny suplement nie oferuje takiej kompozycji składników. Znajdziemy tam między innymi:

 • ekstrakt Fenugreek
 • kwas fosfatydowy (PA)
 • kwas 4-Amino Butanowy
 • 5-Deoksy-Adenozylokobalamina
 • ekstrakt z korzenia Maca
 • kwas D-asparaginowy

Co ważne, skuteczność preparatu potwierdzona została badaniami klinicznymi. Mało tego! Producent oferuję gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziemy zadowoleni z produktu, możemy go zwrócić i otrzymać zwrot pieniędzy.

Mass Extreme jest środkiem rekomendowanym przez wielu specjalistów – kulturystów, dietetyków i ekspertów do spraw żywienia. Dostępny jest nie tylko w Polsce, ale i na innych rynkach.

Czy warto stosować Mass Extreme? W naszej ocenie – jak najbardziej. Należy mieć jednak świadomość, że jest to tylko suplement. Podstawą budowania masy mieśniowej zawsze powinna być dieta.

O czym jeszcze warto pamiętać budując masę mięśniową?
Budując masę mięśniową powinniśmy pamiętać także o innych zasadach zdrowego trybu życia:

 • zdrowym śnie
 • regularnym rytmie dobowym
 • rezygnacji z używek
 • relaksie

Jeśli zadbamy o wszystkie te elementy – z całą pewnością, nasza masa mięśniowa zwiększy swoją objętość i poprawi wygląd naszej sylwetki.

Leave us a Message